Pekelný ostrov 2014

Pekelný ostrov je letní festival, každoročně se odehrávající nedaleko Holýšova. Letošní ročník nezůstal nic dlužný těm předchozím a plejáda zvučných jmen se vystřídala na dvou pódiích.

Dokonce ani počasí, které letos rozhodně nechtělo spolupracovat, na tom nedokázalo nic změnit.

Pokud Vás zajímá jak takový festival roste, můžete se podívat na první galerii. Rozhodně by jste nevěřili, že druhý den už jede všechno na plné obrátky.

Při fotografování byl použit fotoaparát Canon EOS 6D a objektiv Canon EF-24-70mm f/4 USM. Oboje zapůjčila firma Canon. Test těla i objektivu přineseme již brzy.

Pochopitelně tímhle to nekončilo. Takové jsou jen přípravy.

Další den už se to rozjelo na plné obrátky. Ze známějších kapel zahráli Horkýže Slíže, Rybičky 48, Škwor, ale také například Turbo a Vypsaná Fixa.

Pro ty, co nepoznali, tak to byly Rybyčky 48 a Horkýže slíže. Spolu s fanoušky. To byly ještě chvíle, které vypadaly spíš na horké počasí. To se ovšem během pár minut zcela změnilo!

Bouřka, která se přihnala během pár minut, změnila celý areál v dokonalou bahenní lázeň.

Fanoušci to naštěstí nevzdali. Přesto déšť přinesl řadu potíží. Rozhodně bych nevěřil, že uvidím pódia sušené pomocí toaletního papíru. Nic ovšem nezabránilo Vypsané fixe i v tom největší lijáku odehrát svou část programu.

S přibývajícím deštěm a bahnem, které některým přidělalo starosti (Horkýže slíže), přimělo jiné zajímavě experimentovat.

I když déšť postupně slábl, bahno které se stalo všudypřítomným zkomplikovalo snad vše, na co si vzpomenete. Včetně odjezdu kapel, příjezdu kapel, přesunu prázdných sudů a co hůř, i těch plných.

Večer se pomalu blížil k vrcholu, za který osobně pokládám vystoupení kapely Škwor. Byť i Doga nebyla nic, co by jste si měli nechat ujít. Další na řadě v našem programu je ovšem kapela Turbo.

Nebudu Vás napínat, Škwor prostě umí. Nejen, že výborně hrají, ale jejich vystoupení je fantastická show.

Na závěr se můžete podívat jak vypadalo vystoupení skupiny Doga. Zpěváka můžete znát například z filmu Chocking Hazard, kde zcela unikátně ztvárnil pornoherce jehovistu.

Za sebe pokládám festival za víc než vydařený. Počasí nikdo neovlivní a tak se lze zlobit jen na sebe, že nemám gumáky nebo nafukovací člun. Nakonec jsem měl štěstí v neštěstí, zaparkoval jsem velice rozumě blízko cesty, a tak jsem nakonec vyjel celkem snadno. Druhý den se snad podařil i z hlediska počasí ještě lépe. Za sebe doufám, že příští ročník se vydaří stejně dobře a snad nebude na blátě!

 

2 thoughts on “Pekelný ostrov 2014”

Komentáře nejsou povoleny.